Siparis Telefon:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

ALIŞVERİŞ SEPETİ
0 ürün var.
 

Sınav İngilizcesi

SINAV İNGİLİZCESİ 

Ülkemizde şu an kullanılan sınav İngilizceleri ve İngilizce sınavları aşağıdaki gibidir.

TOEFL, reading (okuma), listening (dinleme), speaking (konuşma) ve writing (yazma) bölümlerinden oluşmaktadır ve özellikle IBT (Internet Based Test = Internet Üzerinden Test) sınavına geçildiğinden beri, sadece İngilizce bilgisini ölçen bir sınav olmadığı için, sınav taktikleri de farklıdır.

TOEFL IBT’de iyi bir skor elde etmeniz için sınav taktikleri, sınav tekniği ve içeriği ile ilgili profesyonel bir destek almanız önemlidir.

Ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 6.000 eğitim kurumu tarafından ‘İngilizce Yeterlilik Belgesi’ olarak kabul edilen TOEFL (Test of English as a Foreign Language), üniversite eğitimine yabancı dilde devam edecekler, yurtdışında eğitim alacaklar, yüksek lisans ve master programlarına katılacaklar için aranan bir şart, birbirinden farklı birçok sektörde çalışan beyaz yakalılar içinse statü-maaş artışına neden olan bir sınavdır. Toefl ve kpds sınav ingilizcesi bölümlerinin başında gelmektedir.

KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgi Seviyesi Tespit Sınavı) ve ÜDS (Üniversiteler Arası Kurul Yabanı Dil Sınavı) eğitim programlarında önce gramer eksikleriniz tamamlanır. Sonra, sınav taktikleri, sorulardaki ipuçları, şıklardaki püf noktaları gibi konularla tamamen sınav tekniklerine yönelik bir eğitim alısınız. Ayrıca ‘vocabulary’ yani kelime çalışmalarıyla da kelime dağarcığınızı genişletirsiniz.

 

Sınav İngilizcesi


Facebook'ta Payla